Vlastní obrázky k vložení

Ocitli jste se na stránce, kde máte připravený přehled různých triků a tipů k využití pro tvoření vašich návrhů ve tvořiči. Díky této funkci připravíte ještě zajímavější návrhy.

Funkce tvořičeTipy a trikyVlastní obrázky

Rozlišení a velikost obrázku


Obrázek, který nahrajete do systému musí mít určitou kvalitu a velikost. Držte se následujících požadavků:

 • Velikost souboru činí maximálně 4 MB.
 • Šířka nebo výška aspoň jednoho obrázku musí přesáhnout rozměr 100 bodů. Maximální rozměr vloženého obrázku činí 2800 x 2800 bodů.
 • Dobré kvalitě potisku pomohou grafické podklady v rozlišení přinejmenším 150 DPI.

TIP:Jak se dozvědět, že moje fotka nahraná do počítače splňuje všechny požadované parametry?

 1. 1. Vyberte složku "Tento počítač" a klikněte.
 2. 2. Vybranou fotku vyhledejte na disku.
 3. 3. Myší najeďte na soubor s fotkou, za chvilenku se objeví rámeček s informacemi o rozlišení fotografie v bodech a o velikosti fotografie - ilustrační obrázek č. 1

Rozměry obrázků

Teď máte informace o bodovém rozlišení fotografie. Jak se dozvíte maximální možný rozměr k tisku v centimetrech? Velkým pomocníkem se stane následující tabulka, kde najdete nejvíce podobný rozměr vaší fotografie v bodech a potom zjistíte její maximální velikost v centimetrech pro tisk.

Rozlišení obrázku  Maximální možná velikost fotografie na podkladu
400 × 300 7,5 × 5 cm
800 × 600 15 × 10 cm
1024 × 768 18 × 13 cm
1600 × 1200 25 × 20 cm
2000 × 1400 35 × 25 cm
2400 × 1800 45 × 30 cm

Nedaří se vám dopátrat informací o tom, jestli je váš obrázek dostatečně kvalitní pro Tvořič a tisk? Zašlete ho na e-mail info@na-tricka.cz a my vám vše v krátkém čase zjistíme...

Formát obrázku

Do systému můžete nahrát dva typy formátů:

 • .jpg se hodí pro fotky a malby realistických scenérií s hladkými tónovacími a barevnými přechody. Tento známý a hojně rozšířený formát však nepodporuje průhledné pozadí. Na ilustračním obrázku č. 2 - .jpg vidíte, jak bude výsledný tisk v čtvercovém nebo obdélníkovém rámečku.

 • .png je rovněž možné použít pro fotografie, avšak je nutné brát v úvahu větší výslednou velikost souboru. Na rozdíl od .jpg se hodí i na perokresbu, kvalitní textové zobrazení nebo na zobrazení ikonek. Navíc "png.-24 bit" podporuje průhledné pozadí. Můžete tedy tisknout vaše návrhy bez pozadí okolo grafiky – prohlédněte si na obrázku č. 2 - .png
Průhledné pozadí

TIP: Jak se zbavíte nechtěného pozadí v obrázku a potom vytvoříte png.-24 bit? Jde o jednoduchou záležitost, ke které je potřeba mít grafický editor - například Adobe Photoshop.

 1. Ve Photoshopu si otevřete obrázek.
 2. Grafiku určenou k tisku označíte za pomoci funkce "laso" či "magická hůlka".
 3. Potom využijte klávesovou zkratku Ctrl+C a posléze Ctrl+V. Právě nyní jste vytvořili novou vrstvu, obsahující jen to, co je určené pro tisk.
 4. Na původní spodní vrstvu klikněte a na klávesnici stiskněte tlačítko "Delete"
 5. Momentálně se díváte jen na svou vytvořenou grafiku s průhledným pozadí. To se ve Photoshopu zobrazí jako čtverečkované šedo-bílé pole.
 6. Nyní použijte klávesovou zkratku Ctrl+Alt+Shift+S (zmáčknout vše najednou), která požadované uloží do formátu png.-24 bit.
 7. Z nabízených formátů zvolte "PNG-24" a klikněte na tlačítko Uložit (Save).
 8. .png si jako výsledný soubor nahrajte do "Tvořiče", kde se zobrazí bez průhledného pozadí

Nevede se vám odstranění pozadí podle uvedeného popisu? Neváhejte poslat váš obrázek e-mailem na info@na-tricka.cz a během pár dnů vám pomůžeme s odstraněním pozadí.

Tvořič

Časté dotazy

Proč se mi nespustí Tvořič?

Pravděpodobně nemáte povolený flashový přehrávač nebo nemáte nainstalovánu jeho aktuální verzi. Ta je volně ke stažení na internetu.

Jak zmenším logo nebo obrázek

Po kliknutí na logo(obrázek) se vedle něj objeví nabídka „mini-nástrojů“. Poslední tlačítko nabídky slouží k zmenšování a zvětšování vybraného objektu.

Jak velké musí být logo nebo nápis natričku?

Při navrhování musí být jasně čitelné bez použití nástroje „Lupa“.

Kolik stojí poštovné?

Příplatek za doručení závisí na ceně objednaného zboží.

Do České republiky je to:

do 350 Kč: 49 Kč
do 700 Kč: 69 Kč
nad 700 Kč: 79 Kč

Mimo Českou republiku:

do 350 Kč: 89 Kč
do 700 Kč: 185 Kč
nad 700 Kč: 235 Kč

V případě dobírky se k aktuální ceně za doručení přičte navíc 34 Kč.

Obrázek mi nejde zvětšit do požadované velikosti. Proč?

Maximální velikost pro tisk je limitována kvalitou (rozlišením) nahraného obrázku. Pro vytisknutí ve větší velikosti použijte obrázek s vyšším rozlišením.

Jaká má být kvalita obrázku pro potisk?

Pro dobrou kvalitu potisku by grafické podklady měly mít rozlišení alespoň 150 DPI (cca. 60 bodů na centimetr) pro zvolenou tiskovou velikost.

Jak odstranit pozadí z vlastního obrázku?

V grafickém editoru (například Adobe Photoshop) odstraňte pozadí pomocí nástroje "Magická hůlka". Obrázek pak uložte ve formátu png-24, který podporuje průhledné pozadí. Tuto úpravu můžete provést sami, případně o ni formou vzkazu k objednávce požádejte nás. Jednoduché úpravy provedeme v rámci objednávky zdarma, u pracnějších úprav se vám ozveme s cenovou nabídkou.

Bude skutečná barva produktu odpovídat barvě na monitoru?

Každý monitor zobrazuje barvy odlišně (podle nastavení a kvality monitoru). Barvy produktů jsme nastavili tak, aby i přes jemné odlišnosti zůstala charakteristika barvy velmi podobná obrazovce.

Jak si vybrat správnou velikost trička nebo mikiny?

U každého podkladu si můžete prohlédnout tabulku velikostí (šířka a výška). Hodnoty můžete porovnat s rozměry oděvu, který vám sedí, a vybrat si správnou velikost. Pro lepší představu je u každého podkladu realistická fotografie.

Snadné vytvoření dárku

Pomocí naší aplikace můžete přímo tady na webu vytvořit pro své blízké nebo obchodní přátele netradiční dárky: Navrhnout potisk na tričko, hrnek, kalhotky nebo na jiný podklad. Překvapte tak vaše přátele nebo rodinu jedinečným dárkem.